Europoslanec Kukan na čele parlamentnej pozorovacej misie v Ghane

Europoslanec Kukan na čele parlamentnej pozorovacej misie v Ghane

Europoslanec Eduard Kukan, člen zahranično-politického výboru v Európskom parlamente, bol v stredu zvolený za šéfa parlamentnej pozorovacej misie, ktorá bude pozorovať prezidentské a parlamentné voľby v Ghane. Európska únia vysiela do krajiny už tretiu volebnú pozorovaciu misiu.
„Som veľmi poctený, že mi kolegovia zverili túto úlohu a  zvolili ma za vedúceho 7-člennej pozorovateľskej misie Europarlamentu pre voľby v Ghane. Táto západoafrická krajina je modelom demokratického a ekonomického vývoja v regióne a má dlhodobú tradíciu slobodných volieb. V Akkre už máme celý expertný pozorovací tím, dlhodobých pozorovateľov. Mojou úlohou bude viest pozorovateľskú misiu Európskeho parlamentu, ktorá ma oceniť prípravu a priebeh  nadchádzajúcich parlamentných volieb,“ dodal Kukan.

Europoslanec Kukan má dlhoročné skúsenosti zo subsaharskej Afriky, ako aj z pozorovacích misii. V roku 2016 bol šéfom pozorovacej misie Európskej únie v Ugande a v roku 2014 na Maldivách.

„Voľby v Ghane patria k tým, ktoré nie sú problematické a ktorých výsledky sú prijaté na oboch politických spektrách. Dúfam, že tomu bude tak aj v decembri, a Ghana tým potvrdí túto politickú tradíciu.“


Back