Plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu, 27.05.2015

Plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu, 27.05.2015

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun v Európskom parlamente

V stredu o 15h15 sa poslancom prihovorí generálny tajomník Organizácie spojených národov Pan Ki-mun. Ide o jeho druhú návštevu Európskeho parlamentu. Prvýkrát vystúpil v pred poslancami 19. októbra 2010, počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu. Jeho návšteve predchádzalo bilaterálne stretnutie s predsedom EP Martinom Schulzom, ktoré sa uskutočnilo v apríli 2014.
#UNSG @UN_Spokesperson #BanKiMoon #UN

Rozprava o prioritách pred samitom G7 v Nemecku

Poslanci budú v stredu so zástupcami Komisie diskutovať o prípravách na 41. samit skupiny G7, ktorému budú dominovať otázky rozvojovej politiky a ochrany životného prostredia. Lídri siedmich priemyselne najrozvinutejších krajín – Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Japonska, Spojeného kráľovstva a USA, ako aj EÚ, sa stretnú v dňoch 7. – 8. júna v Bavorsku. Stretnutie sa v dôsledku anexie Krymu uskutoční vo formáte G7, teda bez Ruska.
#G7Summit #G7

Mlieko a ovocie v školách: Hlasovanie o nových opatreniach na podporu zdravého stravovania

Poslanci budú v stredu diskutovať a hlasovať o mandáte Parlamentu na rokovania s členskými štátmi ohľadom finálneho znenia novej legislatívy, ktorá predpokladá zlúčenia dvoch programov na podporu konzumácie ovocia, zeleniny a mlieka na školách. Nový program by mal podľa poslancov z poľnohospodárskeho výboru EP klásť väčší dôraz na vzdelávanie žiakov, napríklad propagáciou zdravých stravovacích návykov, a byť lepšie financovaný.
#fruit #vegetable #milk #schoolfruit #schoolmilk #schools

Stop predčasným a núteným sobášom dievčat: Poslanci budú žiadať opatrenia

Poslanci sa budú v stredu pýtať Európskej komisie na dosiahnutý pokrok v úsilí o predchádzanie predčasným a núteným sobášom s cieľom umožniť dievčatám užívať si detstvo a zastaviť ich zneužívanie a na nich páchané násilie. Poslanecký zbor bude zaujímať, či má vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci Federica Mogherini konkrétny plán boja proti detským sobášom, ktorý by bolo možné uplatniť počas rokovaní o dohodách o obchode, spolupráci, či asociačných dohodách s tretími krajinami.
#forcedmarriage

Kybernetické útoky na médiá a odpoveď EÚ na kybernetické hrozby

Kybernetické útoky na médiá, napríklad na francúzsku televíziu TV5 Monde a belgický denník Le Soir, budú v stredu večer predmetom rozpravy poslancov so zástupcami Rady a Komisie.
#cybercrime #cybersecurity #media #cyberattacks

Rozvojová pomoc EÚ určená Eritrei vo svetle zdokumentovaných porušení ľudských práv (rozprava v stredu)


Back